TIĞ İŞİ ÖRÜMCEKLİ BATTANİYE YAPILIŞI

Çok basit tığ işi örümcekli battaniye modeli yapılışı

Sizlerle sık sık yeni ve farklı battaniye modellerini paylaşmaya devam ediyorum. Bugün yine tığ ile yapılan çok ama çok basit bir battaniye modelinin yapımı sizlere göstermek istiyorum. Elinizde kalan ipleri değerlendirip yazlıklarda kullanabileceğiniz şık bir battaniye modeli yapabilirsiniz.TIĞ İŞİ ÖRÜMCEKLİ BATTANİYE YAPILIŞI

Bugün yine yapımı oldukça basit olan en basit tığ işi teknikleri ile yapılmış olan çok şık ve gösterişli bir battaniye modeli yapımını sizlerle paylaşmak istiyorum. Özellikle tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar mutlaka kendilerini geliştirmek için bu battaniye modelinin yapımına göz atmalılar.

Örümcekli battaniye modeli yapımı için öncelikle alt kısımda bir taban yapılmış. Daha sonra yapılan bu taban üzerine örümcekler yapılmış. Yani burada iki farklı işlem var. Ama model çok basit gözünüzü korkutmasın.

Alt kısım için tek renk kahverengi tonlarında bir ip kullanılmış. Burada kullanılan ipin markası Kartopu Lambs Wool. Üst kısımda ebruli renklerde ip kullanılmış. Bu ipin markası ise Otto Baby. Siz buradaki ipler dışında dilediğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Elinizde kalmış ipleri de değerlendirerek bu battaniyeyi yapabilirsiniz. Tığ olarak ise 4 numara tıp kullanılmış.

Tığ işi örümcekli battaniye modeli yapımı için burada 100 zincir çekilmiş. Siz buradaki ölçüler dışında daha büyük bir battaniye yapmak için dilediğiniz kadar zincir çekerek modelin yapımına başlayabilirsiniz.

Burada video içerisinde battaniye yapımının detaylı anlatımı verilmiş. Önce battaniyenin taban kısmındaki trabzanlar yapılmış. Daha sonra ise üst kısımdaki örümceklerin yapımına geçilmiş.

Örümcekli battaniye modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCq2GZjRWOgpuD6dVqk3LSaA

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.