TIĞ İŞİ ÖRGÜ ÇANTA MODELİ YAPIMI

Tığ işi ile kolay ve şık bir çanta modeli yapımı

Tığ işinden yapılmış olan çanta modellerini sizlere daha öncede göstermiştim Bugün sizlere görünce çok beğendiğim oldukça renkli ve kullanışlı bir çanta modelinin yapımını daha göstermek istedim. Tığ işi çanta modeli yapımı oldukça basit olan şık ve gösterişli bir tasarım. Bu çantanın yapımını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Yaz aylarında örgü işinden yapılmış olan çantaları kullanmayı sevdiğim için bu tarz çanta modellerinin yapımını sizlere de göstermeye çalışıyorum. Bugün göstereceğim çanta modeli herkesin yapabileceği kolaylıkta olan bir model. Örgü işine yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip ederek bu çantayı yapabilirler.

Örgü çanta modeli yapımı için burada makrome ipler kullanılmış. Renk olarak birkaç farklı renk seçilmiş ve bu şekilde güzel bir uyum yakalanmış. Makrome ip dışında çantayı farklı özellikteki ipler ile de yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken detay ölçülere dikkat etmeniz olacak. Video içerisinde de bu konuda bilgiler verilmiş.

Çanta modeli yapımında basit tığ işi tekniği olan tırabzanlar kullanılmış. Çanta modelinin yapımına taban kısmından başlanmış. Kare bir taban yapıldıktan sonra yine tırabzanlar yapılarak ilerlenmiş ve çanta modeli tamamlanmış. Burada çanta yapımında dikkat edilmesi gereken detaylar var. Buranın yapımı da video içerisinde açıklanmış. Çantanın kulpları da örülerek yapılmış.

Tığ işi örgü çanta modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu