TIĞ İŞİ ÖRGÜ BAYAN ELBİSE MODELİ YAPIMI

Bayanlar için tığ işi örgü elbise modeli yapımı

Bugün bayanlar için yapılmış çok şık bir tığ işi elbise modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını baştan sona aşağıdaki video içerisinde vereceğim bu elbise modeli çok şık ve zarif olmuş. Elbiseyi yapmak isteyenler videoda belirtilen detaylara dikkat ederek ortaya burada olduğu gibi harika bir el işi çıkartabilirler.

Sizlere daha çok kız çocukları için yapılmış elbise modelleri göstersem de bayanlar için yapılmış olan elbise modelleri buldukça da paylaşmaya çalışıyorum. Bugün tığ işinden yapılmış istenirse buradaki gibi elbise olarak yapılıp kullanılabilecek istenirse de tunik modeli olarak yapılıp kullanılabilecek bir tasarım göstermek istiyorum.

Tığ işi örgü elbise modeli yapımı için Madam Coton markalı ipten lila rengi kullanılmış. Burada elbise modeli yapımı için yazlık sizi rahatsız etmeyecek iplerden kullanabilirsiniz.

Elbise yapımı için öncelikle ölçü belirlemesinin nasıl yapılacağı açıklanmış. Burada video içerisinde verilen anlatımı dikkate alarak kendi bedeninize uygun ölçüyü belirleyebilirsiniz. Elbise yapımı için 140 zincir çekilerek başlanmış. Elbisenin öncelikle yaka kısmı yapılmış. Burada tırabzanlarla yapılan delikli bir model kullanılmış.

Elbisenin beden kısmında ve etek ucunda desen eklemesi yapılmış. Yine basit tığ işi teknikleri ile yapılan güzel bir model eklemesi yapılmış. Yine kol kısımlarında da model kullanılmış. Bu şekilde istenilen büyüklükte bir elbise modeli elde edilmiş.

Tığ işi bayan elbise modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu