TIĞ İŞİ ÖRGÜ BATTANİYE MODELİ YAPIMI

Örgü modelleri için bugün sizlere çok amaçlı kullanılabilecek çok şık bir modelin anlatımını göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımda vereceğim tığ işi örgü modeli sizlerin de hoşuna gidecek olan bir tasarım.TIĞ İŞİ ÖRGÜ BATTANİYE MODELİ YAPIMI

Sizlere sık sık yeni örgü modelleri göstermeye çalışıyorum. Bugün size bir örnek model anlatımı göstereceğim. Burada sadece bir örgü modelinin yapım aşaması açıklanmış. Siz bu modeli dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Özellikle bebek battaniyeleri yapımında bu örnek kullanılabilir. Yatak örtüsü, koltuk şalı veya kırlent örtüsü gibi el işleri yapımında bu modeli kullanabilirsiniz.

Tığ işi battaniye modeli yapımı çok ama çok basit olan bir model. Daha önce örgü yapmayanlar dahi kolaylıkla bu modeli yapabilir. Örgü işini yeni öğrenmeye başlayıp kendini geliştirmek isteyenler bu basit tığ işi ile yapılan modeli yapabilirler.

Bu model ile elinizde kalan ipleri değerlendirebilirsiniz. Burada üç renk kullanılarak model anlatımı yapılmış. Elinizde kalan ipler ile bu modeli kullanıp küçük kare motifler hazırlayabilirsiniz. Daha sonra bunları yine tığ işi teknik ile birleştirip güzel bir yatak örtüsü yapabilirsiniz. Bunun dışında tek parça halinde büyük bir bebek battaniyesi de yapabilirsiniz. Bebeğin cinsiyetine uygun renklerde örgü ipleri seçerek çok şık bir battaniye modeli yapabilirsiniz.

Tığ işi örgü modeli ip koparmadan yapabileceğiniz bir örnek model. Burada erkek bebeklere uygun bir battaniye örneği yapıldığı düşünülerek beyaz, açık ve koyu mavi renkler seçilerek model anlatımı yapılmış. Tığ olarak ise ipe uygun kalınlıkta 3 numara tığ kullanılmış.

Modelin yapım aşaması ile ilgili tüm detayları aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz. Model çok kolay olduğu için hem modelin yapımını öğrenebilirsiniz hem de çok güzel bir battaniye modeli yapabilirsiniz. Bunun dışında farklı battaniye modelleri için daha önce gösterdiğim örneklere de göz atabilirsiniz.

Tığ işi örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=rSd5aSXGdhg

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/c/EL%C4%B0FP%C4%B0RENV%C4%B0SEbebegimorgulerim

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.