TIĞ İŞİ KULAKLI BERE YAPIMI

Bebekler için tığ işi kulaklı bere yapımı

Bugün yine sizlerle bebekler için yapılabilecek çok şık ve tatlı bir bere yapımını sizlerle paylaşmak istiyorum. Kışın doğacak olan bebekleri için hazırlık yapan anneler bu kolay bebek beresinin yapımına mutlaka göz atmalılar. Tığ işi kulaklı bere modeli benim çok hoşuma gitti sizlerinde bu modeli beğeneceğinizi düşünüyorum.

Tığ ile yapılan farklı bere modellerini sizlerle daha önce paylaşmıştım. Bugün yine yapımı çok basit olan çok şık ve tatlı bebeklerin rahatlıkla kullanabileceği bir bere modeli paylaşmak istiyorum. Klasik bir bere şeklinde yapılan bu modelin üzerine eklenen kulak detaylar bereyi şirin bir hale getirmiş.

Tığ işi bere modeli yapımı için burada renk geçişleri olan bir ip kullanılmış. Burada mavi ve tonlarında bir ip tercih edilmiş. İsterseniz bu bereyi kız bebekler için de yapabilirsiniz. Farklı renkler kullanılarak yapılabilecek bir bere modeli bu.

Burada bere yapımı için Kartapu Otto Baby ip kullanılmış. Tığ olarak ise 3 numara tığ kullanılmış. Berenin yapımına bir sihirli halka yapılmış ve buradan sonra trabzanlar yapılarak ilerlenmiş. Berenin en başından en sonuna kadar trabzanlar yapılarak ilerleniyor. Sadece her sırada yapılan arttırmalar ile bere modeli giderek büyütülüyor.

Kolay bere modeli yapımı için videodaki anlatıma dikkat ederseniz kolaylıkla bereyi yapabilirsiniz. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar dahi buraya dikkat ederlerse çok kolay bir şekilde bereyi yapabilir.

Tığ işi kulaklı bere modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC9BLm75kHY3jpmsulyAWEHA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. TIĞ İŞİ KULAKLI BERE YAPIMI için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ KULAKLI BERE YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ KULAKLI BERE YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.