TIĞ İŞİ KOLAY SUPLA MODELİ YAPILIŞI

Tığ ile yapılan kolay şık ve gösterişli bir supla modeli yapımı

Daha önce sizlere farklı supla modelleri göstermiştim. Bugünde yine yapımı oldukça basit olan çok şık bir tığ işi supla modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu supla modelini ben çok beğendim sizlerinde beğeneceğini düşünüyorum.

Sofralarında görselliğe önem veren bayanlar suplaları kullanmayı seviyorlar. Daha çok hazır olarak alabileceğiniz bu suplaları aslında evde kendinizde kolaylıkla yapabilirsiniz. Sizlere daha öncede supla modeli göstermiştim bu modellere de göz atabilirsiniz.

Supla modeli yapımı için daha çok koton ipler kullanılmakta. Çünkü koton ipler ile yapılan suplalar daha düzgün duruyor. Burada supla yapımı için kırık beyaz renkte bir koton ip seçilmiş. Siz mutfak takımlarınızın rengine uygun olan farklı renklerde iplerde tercih edebilirsiniz.

Supla modeli basit tığ işi teknikleri ile yapılıyor. Tığ ile örgü örmeyi bilen herkes bu suplayı yapabilir. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlarda videodaki anlatıma dikkat ederek modelin yapımını öğrenebilirler. Burada dikkat edilmesi gereken detay buradaki gibi görselliğin olduğu şık bir supla modeli oluşması için verilen sayılara çok dikkat edilmelidir.

Supla modelinin yapımı ile ilgili her detay video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklanmış. Bu suplayı yapmak için burayı takip etmeniz yeterli olacaktır.

Kolay supla modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.