TIĞ İŞİ KOLAY EV BOTU YAPIMI

Tığ örgüsü ile yapılan kolay ev botu modeli

Kış hazırlıkları için size bugün yapımı çok basit olan kış aylarında oldukça kullanışlı bir bot modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim tığ işi ev botu sizlerinde hoşuna gidecek çok şık bir tasarım olmuş.

Kış aylarında en çok kullanılan örgü işlerinden birisi patikler oluyor. Ev içerisinde ayaklarınızı sıcak tutmak için patikler kullanabilirsiniz. Bende sizlere patik yapımı için her zaman yeni örnekler göstermeye çalışıyorum. Bugün size bir ev botu yapımı göstermek istedim.

Tığ işi örgü bot patik yapımı için burada hazır bir patik tabanı kullanılmış. Bu tabanlar oldukça kullanışlı ve dayanıklı oluyor. Hem de patik modeli daha düzgün duruyor. Birde taban yapmak için ayrıca uğraşmanıza gerek kalmıyor. Tuhafiyelerden her ayak numarası için bu tabanlardan alabilirsiniz.

Ev botunun yapımı için burada oldukça kalın bir ip kullanılmış. Dilerseniz normal bir örgü ipi veya patik ipi kullanabilirsiniz. Bot modeli yapımı için öncelikle 2,5 mm lik tığ ile tabanın kenarı örülmüş. Daha sonra üst kısmın yapımına geçilmiş. Üst kısmın yapımında ise ipe uygun kalınlıkta bir tığ tercih edilmiş.

Burada bot modelinin her bir yapım aşaması detaylı bir şekilde sayıları ile birlikte verilmiş. Bu bot modeli ile kendinize çocuğunuza ve eşinize botlar yapabilirsiniz.

Tığ işi ev botu yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCq2GZjRWOgpuD6dVqk3LSaA

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu