TIĞ İŞİ KOLAY BAKTÜS ŞAL MODELİ YAPIMI

Sade ve şık bir boyunluk modeli yapımı

Kış aylarında bayanların en çok kullanmayı sevdiği örgü işlerinden birisi şallar oluyor. Bende sizlere sık sık yeni şal modelleri göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere son yıllarda moda olan tığ işi baktüs şal modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu şal modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Daha öncede sizlere hem şiş örgüsü ile yapılmış hem de tığ işi ile yapılmış olan baktüs şallar göstermiştim. Bugün size sade ama çok şık yapımı da kolay olan ve tığ işi ile yapılmış bir model göstermek istedim. Özellikle örgü işine yeni başlayanlar bu şal modelinin yapımını videolu anlatımı takip ederek kolaylıkla yapabilir.

Tığ işi baktüs şal modeli yapımı için burada Spagetti Yarn markalı ipten Softcake ip serisi seçilmiş. Tığ olarak ise 3 numara tığ kullanılmış. Bu ip renk geçişleri olan bir ip olduğu için şal daha şık duruyor. Tabi dilerseniz tek renk ipler ile de yapabilirsiniz. Bu markanın iplerinde özellikle bu tarz batik ipler çok fazla ve oldukça şık. Seveceğiniz kendi zevkinizi yansıtacak renkler bulabilirsiniz.

Şal modeli yapımında sadece tırabzanlar kullanılmış. Burada önemli olan kenar kısımdaki dilimlerin oluşturulması olacak. Şal yapımına ince uçlu kenardan başlanmış ve her sırada tırabzan sayısı arttırılıp hem dilim yapılmış hem de şal modeli büyültülmüş. Bu şekilde çok şık bir tasarım elde edilmiş.

Tığ işi baktüs şal modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPOwpJazF_C_OD8TwciYjcA/videos

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu