TIĞ İŞİ KENAR OYASI YAPIMI

Zarif bir kenar oyası modeli yapımı

Dantel modellerinde sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Biliyorum yaz geliyor ve çeyiz hazırlıkları yapanlar yeni modelleri bulmaya çalışıyor. Bende sizlerle sık sık yeni modeller bulup bunları paylaşmaya çalışıyorum. Bugün sizlere kenar oyası modeli yapımı için detaylı yapım aşaması vereceğim.

Özellikle çeyizlik olarak hazırlanan mutfak havlularının kenarlarını boş bırakmak istemiyorsanız bugün göstereceğim kenar oyası modeline göz atabilirsiniz. Tek renk oya ipi ile yapılan bu model mutfak havlularının kenarlarında çok şık olacaktır.

Elinizde bulunan mutfak havlularının kenarlarına kolay ama zarif bir model arıyorsanız bu modelin yapımına göz atmalısınız. Burada Derya Hanım her zaman olduğu gibi modelin yapımını baştan sona kadar detaylı bir şekilde açıklamış. Siz burayı takip ederseniz zorlanmadan bu kenar oyasını yapabilirsiniz.

Mutfak havlusu kenar oyası yapımı için burada tek renk ip kullanılmış. Siz seçtiğiniz mutfak havlusunun rengine göre veya içerisinde yer alan renklere göre bir oya ipi seçebilirsiniz. Bu model zarif bir model olduğu için her renk ile çok şık olacaktır.

Havlu kenarı süslemesine yapmak için bu model oldukça kolay. Tığ ile el işi yapmaya başlayanlarda bu modelin yapım aşamasını takip ederek yapabilir. Bu oya modelini yapmak için fazla vaktiniz yoksa o zaman hazır dantellerden ve süslemelerden kullanarak havlularınızı süsleyebilirsiniz.

Tığ işi kenar oyası modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu