TIĞ İŞİ KARE MOTİF YAPIMI

Tığ işi kare kırlent, yatak örtüsü motifi yapımı

Bugün sizlere tığ işi ile yapılan oldukça farklı ve şık bir motif yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim tığ işi kare motif yapımı oldukça gösterişli ve şık bir model olmuş.

Kırlent ve yatak örtüsü yapmak için örgü işinden yapılmış farklı modelleri sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere oldukça büyük ve gösterişli bir tığ işi ile yapılmış motif göstermek istiyorum. Bu motifin yapımı için Alize Superlana klasik markalı ip kullanılmış. Siz bu motifi coton ipler ile veya makrome ipler ile de yapabilirsiniz. Bu ipler ile de çok şık olacaktır.

Tığ işi kırlent modeli yapmak için fıstıklar ile başak modeli yapılmış. Bu fıstıkların arasına ise yine tırabzanlardan yapılmış olan yapraklar yapılmış. Bu şekilde büyük bir kare motif yapılmış. Bu kare motifi istediğiniz büyüklükte yapıp bir kırlent yüzü yapabilirsiniz. Ya da dilerseniz bu kare motifleri birleştirip büyük bir yatak örtüsü de yapabilirsiniz.

Motifin yapımına orta kısımdan başlanmış. Bir sihirli halka yapılmış ve etrafına fıstıklar yapılmış. Burada fıstıklar ile kare motif içerisinde dört tane üçgen oluşturulmuş. Bu başak motiflerinin arasına ise yapraklar yapılmış. Bu şekilde istenilen büyüklüğe gelinceye kadar motifin yapımına devam edilmiş.

Tığ işi kare motif yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCcbLKTWeKIOIhFIFOeeaG6Q

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu