TIĞ İŞİ KAPÜŞONLU BEBEK HIRKASI YAPIMI

Kapüşonlu bebek hırkası

Bugün sizlere göstermek istediğim kapüşonlu bebek hırkası modeli özellikle şiş ile örgü örmeyi bilmeyenlerin çok işine yarayacak harika bir model. Tığ ile yapılan bu kapüşonlu bebek hırkası modelinin detaylı yapım aşamalarını gösteren videoda hırka yapımında sizlere yardımcı olacak.

Tığ işi kapüşonlu bebek hırkası modeli yapımı oldukça basit ve zevkli olan güzel bir model. Farklı renklerde ipler kullanılarak hem kız çocukları için hem de erkek çocukları için yapabileceğiniz bir el işi.

Burada örnek model yapılırken Nako Baby Ninni Bebe yününün mavi rengi kullanılmış. Tığ olarak ise 3 numara tığ kullanılmış.

Tığ işi kapüşonlu bebek hırkası yapımına yaka kısmından başlanıyor. 72 tane zincir çekildikten sonra bu zincir üzerine yapılan trabzanlar ile yaka kısmında tığ işi dikdörtgen bir roba oluşturulmuş.

Kapüşonlu bebek hırkası yapılırken yaka kısmında nasıl arttırmalar yapılacağı detaylı bir şekilde anlatılmış. Buradaki anlatım sizin için iyi bir model olabilir. Bu yaka robası ile başka yelek veya hırka modelleri de yapışabilirsiniz.

Kapüşonlu bebek hırkasının yaka kısmı yapıldıktan sonra ise beden kısmındaki modelin yapımına geçilmiş. Video içerisinde bu beden kısmındaki modelin yapımında da oldukça detaylı bir anlatım verilmiş. En sonunda ise kapüşon kısmı yapılmış.

Suna Hanım’ın anlatım yaptığı bütün videolarda yapılan örgü işlerinde her detaya mutlaka yer veriliyor. Bu sayede örgü işinin yapımı daha basit bir şekilde anlaşılıyor. Örgü işine yeni başlayanlar yapılan detaylı anlatımlar ile sıkılmadan yeni örgüler örebilirler.

Tığ işi kapüşonlu bebek hırkası yapımı için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC9BLm75kHY3jpmsulyAWEHA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. TIĞ İŞİ KAPÜŞONLU BEBEK HIRKASI YAPIMI için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ KAPÜŞONLU BEBEK HIRKASI YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ KAPÜŞONLU BEBEK HIRKASI YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.