TIĞ İŞİ İLE KURDELE YAPIMI

tığ işi kurdele yapılışı

Kurdele, oldukça fonksiyonlu bir aksesuar olup, hemen hemen her yerde kullanım imkanı sunmaktadır. Tığ işi kurdele yapımı ise oldukça kolay olup, normal fiyonk şeklinde yapılırken son zamanlarda tığ işi ile kurdele yapımı da oldukça popüler olmuştur.TIĞ İŞİ İLE KURDELE YAPIMI

Tokalar da, örgü işlerinden olan yeleklerde, bebek kıyafetlerinde, normal penyelerde ve her yerde aksesuar olarak kullanım alanları bulunmaktadır. Peki, tığ işiyle kurdele nasıl yapılır gelin birlikte inceleyelim.

 

Kurdele yapımı için öncelikli olarak 2,5 numaralı tığ temin ederek ve orta kalınlıkta olan istediğiniz renk pamuklu ip temin ederek yapıma hazırlık yapabilirsiniz.

 

23 tane zincir çekerek kurdele yapımına başlayabilirsiniz. Zincir işlemini tamamladıktan sonra 3. Halkaya batarak örmeye devam ediyorsunuz.

 

Örgü işlemini tamamladıktan sonra kurdelenin oluşması için iğne yardımı ile ördüğünüz halkaların arasından resimde de olduğu gibi batarak fiyonk un oluşmasını sağlamalısınız. Aynı işlemi örgünün arka yüzüne de uygulamalısınız.

 

İşlemi tamamladıktan sonra ise son olarak bağlama işlemini yaparak orta kısmını ip ile doluyorsunuz. Bu şekilde şık bir kurdele bitmiş oluyor.

 

Şık renkli kurdeleleri oluşturarak aynı zaman da yastıklarda, yatak örtülerinde, tokalarda, kolye yapımlarında ve daha birçok alanda kullanabilirsiniz.

Bunlar şıklık katmak amacı ile harika bir görünüme sebep olacaktır. Aynı zaman da çocuklarınızın odasında da belli yerlerde kullanabilirsiniz. Bu çocuklarınızın da ilgisini çekecek olup, onlarında hoşuna gidecektir. Renk tercihi tamamen sizlere aittir.

Tığ İşi İle Kurdele Yapımı Videosu;
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=a7zvVpoCfig]

Video Kaynak:https://www.youtube.com/channel/UCUok26e3LG2Q9yXPaTQGEBg

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.