TIĞ İŞİ İLE KOLAY BAY-BAYAN BERE MODELİ YAPIMI

Kolay tığ işi bay veya bayanların kullanabileceği bere modeli yapımı

Kış yaklaşırken sizlere farklı kışlık örgü modellerini göstermeye çalışıyorum. Bugün size bir bere modeli yapımı göstermek istedim. Tığ işi bere modeli yapımı çok basit olan kısa sürede tamamlayıp kullanıma hazır hale getirebileceğiniz bir tasarım. Bu bere modelinin detaylı yapım aşamasını ise aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Bere modelleri için sizlere yeni örnekler bulmaya devam ediyorum. Bugün sizlere hem kullanışlı hem de yapımı çok basit olan bir örnek göstereceğim Ayrıca bu bere modeli hem bayanlar için hem de erkekler için yapılabilecek bir tasarım. Bu bere modeli dışında farklı bere modellerini veya çocuklar için yapılabilecek bere modellerini daha öncede sizlere göstermiştim. İlerleyen günlerde de yeni örnekler göstermeye devam edeceğim.

Tığ işi kolay bere modeli yapımı için burada Himalaya markasından Süpersoft yarn serisinden bir ip kullanılmış. Tığ olarak ise 6 numaralık bir tığ kullanılmış. İp kalın olduğu için kalın bir tığ seçilmiş.

Bere modeli yapımına lastik kısmından başlanmış. Öncelikle 3 zincir çekilip üzerine tırabzan yapılarak ilerlenmiş. Lastik modeli yan bir şekilde yapılıyor. Baş çevresine gelecek büyüklükte lastik yapıldıktan sonra iki uçtan birleştirme yapılmış. Burada 4 sıra lastik modeli yapılmış. Daha sonra ise farklı bir tığ işi modeli yapılmış. Bu şekilde devam edilerek bere modeli yapımı tamamlanmış.

Tığ işi bere modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZi7PPedi8WlVYXhllRpuiw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu