TIĞ İŞİ HAVLU KENARI MODELİ YAPIMI

Havlu kenarları için şık ve gösterişli bir dantel modeli

Kışlık örgü işlerini göstermeye devam etsem de bugün sizler için harika bir havlu kenarı dantel modeli yapımı göstermek istedim. Ben modeli görünce çok beğendim sizlerinde beğeneceğini düşündüğüm için bu modeli sizlerle paylaşmak istedim.

Havlu kenarına yapılabilecek şık ve gösterişli modelleri sizlere göstermeye devam ediyorum. Özellikle youtube de El İşi Emek İster kanalında yer alan modelleri beğendiğim için sık sık buradan yeni örnekleri sizlere göstermeye çalışıyorum. Bugünde yine harika bir tasarım modelini sizlere gösterme istedi.

Tığ işi havlu kenarı dantel modeli için öncelikle dantelin kenar bandı ve dağları yapılmış. Burada üçgen şeklinde yapılan dağlar çok şık olmuş. Yapılan bu dağlar arasına ise çiçekler yapılmış. Bu çiçekler için yeşil oya ipi ile önce uzun dallar yapılmış ve üzerine renkli oya ipleri ile çiçekler yapılmış.

Burada yapılan dantel modeli oldukça sade ama görüntüsü ile dikkat çeken şık ve gösterişli bir model. Video içerisinde dantelin yapım aşaması baştan sona kadar detaylı bir şekilde açıklanmış. Her bir aşama ayrı ayrı verildiği için videodaki anlatımı takip ettiğiniz sürece sorun yaşamadan bu güzel dantel modelini yapıp çeyizleriniz içerisine ekleyebilirsiniz. İlerleyen günlerde yeni modelleri de sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

Tığ işi havlu kenarı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu