TIĞ İŞİ HAVLU KENARI MODELİ YAPIMI

Çeyizlik tığ işi havlu kenarı dantel modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için yeni havlu kenarı modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün yine yapımı oldukça basit, şık ve gösterişli tığ işi havlu kenarı modeli yapımını sizlere göstermek istedim. Bu modelin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Havlu kenarlarında yapılabilecek değişik modelleri sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Daha önce de birçok yeni modeli bulup sizlerle paylaştım. Özellikle el işi emek ister kanalında yer alan modelleri çok beğeniyorum. Bu sayfada yer alan yeni modelleri de sizlerle sık sık paylaşıyorum.

Bugün sizlere göstereceğim havlu kenarı dantel modeli diğer modellerden biraz farklı olarak yapılmış. Size gösterdiğim havlu kenarı dantellerinde daha çok modeller bir kenar bandı üzerine yapılmış olması gerekiyordu. Bu model ise direkt olarak havlu kenarına yapılmış.

Burada havlu kenarına önce tığ batısı yapılarak işlenmiş. Burada model küçük olduğu için bu model mutfak havlusu kenarına çok güzel olacaktır. Tabi siz bu modeli isterseniz öncelikle bir kenar bandı yapıp bunun üzerine de yapabilirsiniz. Büyük havlular için bu şekilde yapmak daha uygun olacaktır.

Tığ işi havlu kenarı dantel modeli yapımı için öncelikle havlu kenarının nasıl yapılacağı gösterilmiş. Daha sonra yeşil ip kullanılarak dallar ve üçgen kısımlar yapılmış. Daha sonra ise çiçeğin diğer kısımları yapılarak model tamamlanmış.

Tığ işi havlu kenarı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu