TIĞ İŞİ FULAR ATKI YAPIMI

Tığ işi şık ve gösterişli fular atkı yapımı

Kış aylarında kullanabileceğiniz çok şık bir örgü fular atkı modelinin yapımını sizlerle paylaşmak istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu fular modelini ben çok beğendim ve sizlerinde beğeneceğinizi düşünüyorum.TIĞ İŞİ FULAR ATKI YAPIMI

Kış aylarında kullanabileceğiniz kalın  atkılar dışında şık ve gösterişli örgü fular modeli arıyorsanız bugün göstereceğim modele mutlaka göz atmalısınız. Tığ ile yapılan bu fular modeli ilk bakışta karışık gibi görünse de videodaki anlatıma dikkat edildiği sürece kolaylıkla yapılabilecek bir model.

Tığ işi fular atkı modeli yapımı için burada krem rengi simli angora bir ip kullanılmış. Bu fular modelini simsiz iple yapabileceğiniz gibi renk geçişleri olan batik iplerle de yapabilirsiniz. Bu şekilde de çok şık duracaktır. Özellikle genç kızlar için renkli ipler tercih edebilirsiniz.

Fular atkı modeli aslında basit tığ işi teknikleri ile yapılıyor. Modele baktığınız zaman size karışık gibi görünebilir. Çünkü fular yapılırken bir modelden diğerine geçiliyor ve püsküller de aynı anda işleniyor. Bu nedenle modelin yapımı büyük bir dikkat istiyor.

Videoda detaylı anlatımı verilen bu modelin her yapım aşaması çok güzel bir şekilde açıklanmış. Burayı takip edip sayılara dikkat ederseniz burada olduğu gibi harika bir fular modelini iki gün içerisinde yapabilirsiniz.

Tığ işi fular atkı modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.