TIĞ İŞİ FISTIKLI YELEK MODELİ YAPIMI

Bebekler için tığ işi fıstıklı kolay bir yelek modeli

Bebek hazırlıkları yapanlar için çok şık ve yapımı oldukça basit olan güzel bir yelek modeli göstermek istiyorum. Tığ ile yapılan bu yelek modelini birkaç gün içerisinde tamamlayarak kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Tığ işi fıstıklı yelek modelinde hepimizin bildiği çok kolay tığ işi teknikleri kullanılmış. Yakadan başlanarak yapılan bu yelek modelinde kullanılan işlemeler basit olduğu için tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlarda modeli kolaylıkla yapabilirler.

Tığ işi fıstıklı yelek modeli görüntüsü çok şık bir model. Elbise şeklinde duran bu yelek modeli kız bebeklere çok yakışacaktır. Seçilen renkler ile de şık ve gösterişli bir görünüm elde edilebilir.

Burada örnek modelde anlatımı verilen yelek modeli 6 ile 12 ay arasında bebekler için oldukça uygundur. Biraz daha sayıyı arttırarak daha büyük yeleklerde elde edebilirsiniz.

Tığ işi fıstıklı yelek modeli için Bravo Samba Bebe yününden 1 yumak kadar ip kullanılmış. Beyaz kısımlar için ise Nako Lüks Minnoş serisinden bir ip kullanılmış. Tığ olarak ise 3 mm’lik bir tığ kullanılmış.

Yaka kısmından başlanarak yapılan bu yelek modeli için 70 zincir çekilmiş. Yapılan bu zincir üzerine sık iğne yapılmış. Bundan sonra yapılan işlemeler ile yaka kısmı arttırılarak ilerlenmiş. Yaka kısmı tamamlandıktan sonra ise beden kısmının yapımına geçilmiş.

Tığ işi fıstıklı yelek modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC9BLm75kHY3jpmsulyAWEHA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu