TIĞ İŞİ DİLİM DİLİM ŞAL MODELİ YAPIMI

Kolay dilim dilim şal modeli yapımı

Tığ işi çok kolay bir şal modelinin yapımını sizlere bugün göstermek istiyorum. Özellikle tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar kendileri için kolay ama şık bir şal modeli arıyorlarsa mutlaka bu modele göz atmalılar. Dilim dilim şal modeli yapım aşamalarını aşağıda sizlere videolu anlatım ile vereceğim.

Daha önce sizlere farklı şal modelleri göstermiştim. Hem tığ ile yapılan hem de şiş örgüsü ile yapılan modelleri göstermeye çalışıyorum. Son zamanlarda çeyiz hazırlıkları yapanlar için çeyizlik şal modeli göstersem de bugün sizlere daha basit günlük kullanım için oldukça ideal olan bir şal modeli göstermek istedim.

Tığ işi dilim dilim şal modeli için burada görülen her bir dilim ayrı ayrı örülmüş. Dilimlerin yapımında trabzanlardan faydalanıldığı için model oldukça basit. Tabi dikkat edilmesi gereken bazı detaylarda var.

Şal yapımı için önce 8 zincir çekilmiş ve üzerine trabzanlar yapılarak devam edilmiş. Burada her sırada trabzanlar yapılıyor aslında başka bir model yok. Bu şekilde yapılan trabzan dilimleri istenilen uzunluğa gelince diğer dilimler ile birleştirilmiş.

Tığ işi şal modeli için ilk dilim hazırlandıktan sonra yapılan diğer dilimler için hem trabzanlar yapılmış hem de diğer dilim ile birleştirilerek model ilerlemiş. Video içerisinde şalın yapımı detaylı bir şekilde açıklandığı için zorlanmadan bu modeli yapabilirsiniz.

Tığ işi dilim dilim şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu