TIĞ İŞİ DANTEL MODELİ YAPIMI

Farklı el işlerinde kullanılabilecek tığ işi örgü dantel modeli yapımı

Bugün sizlere çok kullanışlı ve farklı el işlerinde kullanabileceğiniz çok şık bir dantel modeli yapımı göstermek istiyorum. Tığ işi dantel modeli yapımı için sizlere aşağıda videolu anlatım vereceğim. Burayı takip ederek bu harika dantel modelinin yapımını öğrenebilir ve farklı alanlarda kullanabilirsiniz.

Farklı dantel modellerin buldukça sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Daha önce de sizlere vitrin danteli, havlu kenarı danteli, salon takımı, yatak odası takımı gibi farklı dantel modelleri göstermiştim. Bugün ise birçok alanda kullanabileceğiniz çok şık bir dantel motifinin yapımını göstermek istedim.

Tığ işi dantel modeli biraz büyük bir model. Bu model ile bence çok güzel runner olur. Masa örtüsü yapılabilir. Kullanılan farklı özellikteki ipler ile model değişik görünecektir. Farklı renklerdeki iplerde kullanılabilir.

Dantel modeli 8 köşeden oluşuyor. Bu köşelerden birleştirilerek istediğiniz şekilde ve büyüklükte bir örtü modeli yapabilirsiniz. Bence bu model dikkate alınarak daha küçük motiflerde yapılabilir. Bu şekilde hazırlanan motifler birleştirilerek de yine salon takımı veya yatak odası takımı yapılabilir. Bu büyük motif ile yapılan runner veya masa örtüsü ile de güzel bir takım oluşturulabilir.

Çeyizlik dantel modeli burada dantel ipi ile yapılmış. Aslında bu model koton ip ile de yapılabilir. Bu şekilde değişik bir runner modeli yapılabilir.

Tığ işi dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCBO7aI1YUz1lz-QXhkikCXA

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu