TIĞ İŞİ ÇEYİZLİK HAVLU KENARI DANTELİ YAPIMI

Çeyizler için şık ve gösterişli havlu kenarı danteli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için yeni dantel modellerini bulup göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere tığ işi havlu kenarı dantel modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu dantel modelinin detaylı yapım aşamasını videolu anlatım olarak sizlere aşağıda göstereceğim.

Daha öncede sizlere farklı dantel modelleri göstermiştim. Sitemizde yer alan danteller kategorisine göz attığınız zaman sadece havlu kenarı danteli değil, salon takımı, vitrin takımı, yatak odası danteli gibi farklı dantel modellerini de görebilirsiniz. Çeyiz hazırlıkları yapanlar dantel modeli yapıp satanlar burada yer alan modelleri inceleyerek harika el işleri yapabilir.

Bugün göstermek istediğim dantel modeli havlu kenarına yapılabilecek şık ve gösterişli bir model. Basit tığ işi teknikleri ile yapılan bu dantel modelinde dikkat edilmesi gereken detaylar var. Bu detaylarda video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklanmış. Tığ ile el işleri yapmaya yeni başlayanlarda bu videoyu takip ederlerse sorun yaşamadan kısa sürede model yapımını öğrenebilirler.

Tığ işi dantel modeli yapımı için burada bir tane beyaz dantel ipi ana renk olarak kullanılmış. Bunun dışında yeşil ve mor oya ipleri kullanılarak bu model yapılmış. Siz havlu içerisinde bulunan desenlere uygun olarak ve dekorasyonunuza uygun olarak dilediğiniz renkleri seçerek bu modeli yapabilirsiniz.

Dantel modelinin yapımı için öncelikle kenar bandının yapımı ile başlanmış. Daha sonra sıra dağlar yapılmış. Burada üçgen şeklinde yapılan dağların arasına ise çiçekler yapılarak model tamamlanmış.

Çeyizlik havlu kenarı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu