TIĞ İŞİ ÇAM KOZALAĞI ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Çam kozalağı örgü modeli nasıl yapılır?

Tığ işinden yapılmış olan örgü modelleri için sizlere yeni örnekler gösteremeye devam ediyorum. Bugün sizlere tığ işinden yapılan yapımı da çok basit ve birçok farklı örgü işinde kullanabileceğiniz çam kozalağı örgü modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu modelin yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Bayanlar için yelek ve şal modellerini sık sık sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Bugün sizlere tığ işinden yapılan oldukça şık bir örgü modeli göstereceğim. Bu model ile hem yelek hem de etol şal yapabilirsiniz. Hafta uygun ipleri seçerseniz yazlık bluzlar da yapabilirsiniz. Yine yazlık hırkalarda bu örnek model ile yapılabilir.

Tığ işi çam kozalağı modeli yapımı için burada örnek bir anlatım yapılmış video içerisinde modelin yapım detayları baştan sona çok güzel bir şekilde açıklanmış. Siz buradaki detayları öğrenerek yapmak istediğiniz örgü işine göre modeli başlayıp yapabilirsiniz.

Burada yapılan çam kozalağı modelindeki her bir desen 17 ilmek üzerine kuruluyor. Burada dört tane desen yapılmış. Birde kenar kısımlarda her iki kenarda da 4 er tane kenar tırabzanı yapılmış. Sizde kenar tırabzanlarınızı istediğiniz sayıda yapabilirsiniz. Model yapımı için simli angora ipten krem rengi ip seçilip 4 tane desen ile güzel bir örnek model yapılmış. Burayı takip ederseniz sorun yaşamadan bu modelin detaylı yapı aşamasını öğrenebilirsiniz.

Çam kozalağı örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu