TIĞ İŞİ BOYUTLU BAHARLIK HIRKA YAPIMI

Tığ ile kolay baharlık hırka yapımı

Bugün sizlere bahar aylarında kullanabileceğiniz çok şık bir mevsimlik hırkanın yapımını göstermek istiyorum. Tığ ile yapılan bu hırka modeli kısa sürede yapıp tamamlayabileceğiniz bir model. Tığ işi boyutlu hırka modeli yapımını öğrenmek için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.TIĞ İŞİ BOYUTLU BAHARLIK HIRKA YAPIMI

Bahar aylarında rahatlıkla kullanabileceğiniz yapımı oldukça basit olan bir tığ işi baharlık hırka yapımını sizlere göstermek istiyorum. Renkli ipler ile yapılan bu hırka modeli yakadan başlanarak yapılan bir model. Hırka için çok güzel bir yaka tasarlanmış. Bu yaka hırkaya ayrı bir hava katmış. Özellikle genç kızların beğenebileceği bir model olmuş bu hırka. Kızınız için bu hırkayı yapabilirsiniz.

Tığ işi boyutlu hırka yapımında basit tığ işi teknikleri olan trabzanlar kullanılıyor. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip ederek bu hırkayı yapabilir. Burada video içerisinde hırkanın yapımı ile ilgili tüm detaylar açıklanmış. Işıl Hanım her zaman olduğu gibi bu hırkanın yapımında da çok güzel bir anlatım yapmış.

Hırka yapımı için 5 farklı renkte örgü ipi kullanılmış. Krem ve kahverengi tonlarının içerisine hardal sarısı da eklenerek güzel bir uyum yakalanmış. Sizlerde sevdiğiniz renkleri bir araya getirerek bu hırka modelini yapabilirsiniz. Tığ için ise 3 mm’lik bir tığ tercih edilmiş. Siz elinizin yatkın olduğu bir tığı da tercih edebilirsiniz.

Tığ işi boyutlu baharlık hırka yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.