TIĞ İŞİ BOLERO ŞAL MODELİ YAPIMI

Şal modelleri için devamlı sizlere değişik ve şık tasarımlar göstermeye çalışıyorum. Bugün sizlere göstereceğim tığ işi bolero şal modelini ben görünce oldukca beğendim ve siz değerli üyelerimizin de beğeneceğinizi düşündüğüm için sizlerle de paylaşmak istedim. Bu şalın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.TIĞ İŞİ BOLERO ŞAL MODELİ YAPIMI

Şal modellerini ben oldukca seviyorum. Sizlerle de devamlı yeni modelleri paylaşmaya çalışıyorum. Hem tığ işinden hem de şiş örgüsünden yapılmış olan değişik şal modellerini daha öncede sizlere sık sık gösterdim. Şal modellerinde üçgen şeklinde meydana getirilen modeller olduğu şeklinde etol şal isminde olan dikdörtgen şeklinde yapılmış olan modellerde yer almakta. Sevdiğiniz şekilde şal modeli yapabilirsiniz.

Bugün ise sizlere üçgen ve etol şal modellerinden değişik olarak bolero şal modeli yapımı göstermek isterim. Ben bu şal modelini görünce oldukca beğendim. Hem şık hem de değişik olan klasik bolero görünümünden değişik olarak yapılmış bir şal tasarımı. Görünümü birazcık pelerin şeklinde olmuş. Birde dilim dilim duran görüntüsü oldukca şık olmuş.

Şal modeli yapımı için Alize Angora Gold ipi kullanılmış. Burada video içinde tek renk kullanılmış. Fakat isterseniz renk geçişleri olan ipler ile de yapabilirsiniz. Şal modeli yapımında toplam da bir buçuk yumak ip kullanılmış. Tığ olarak ise 2,5 mm lik tığ kullanılmış.

Tığ işi bolero şal modeli yapımındaki en mühim detay şal örülürken elinizi sıkı tutmamalısınız. Eğer eliniz oldukca sıkı ise tığ numaranızı kalınlaştırabilirsiniz. Bu şekilde daha geniş bir örgü elde edebilirsiniz.

Şal modeli yapımına yaka kısmından başlanmış. Zincir çekilerek başlanmış. Hemen sonra üstüne model yapılarak ilerlenmiş. Burada arttırma yapılıp model giderek büyültülüp bir şal modeli elde edilmiş. Bu güzel tasarımı videodaki anlatımı takip ederek yapabilirsiniz. Bu şal modeli hem günlük kullanım için yapılabilir hem de gelinlik üstüne yapılabilir. Bunun haricinde abiye simli ipler ile örülerek abiye kıyafetlerin üstünde de kullanılabilir.

Tığ işi bolero şal modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@orenhanim

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.