TIĞ İŞİ BAYAN PATİK YAPIMI

Kolay tığ işi bayan patik yapımı

Şiş ile örgü örmeyi bilmeyen veya kolay bir patik modeli arayan bayanlar için bu güzel bir tığ işi bayan patik modeli yapımı göstermek istiyorum.

Pembe ve beyaz iki farklı patik ipi kullanılan bu patik modelinin yapımında 2 numara tığ kullanılmış. Patiğin yapımı oldukça basit bir şekilde ilerliyor. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayan bayanlar mutlaka bu modele göz atmalılar. Bu şekilde basit örgü işleri ile başlayarak ilerleyen zamanlarda kendilerini geliştirip daha zor ve değişik modeller yapabilirler.

Tığ işi bayan patik modeli gösterişli bir model. Bu modeldeki patikleri farklı renklerde yapıp çeyizler içerisine de ekleyebilirsiniz. Kolay bir model olduğu için kısa sürede farklı renklerde çok sayıda patik yapabilirsiniz.

Tığ işi bayan patik modelinin önce uç kısmından başlanmış. Burada pembe ip ile trabzanlar yapılmış. Trabzan sırası bittikten sonra ise model kısmına geçilmiş ve patik buradan sonra tamamlanmış. Patiği örerken belli bir sayı ile başlamadığınız için patik ilerledikçe ayak büyüklüğüne göre siz patiğin ölçüsünü ayarlayabilirsiniz.

Tığ işi bayan patik modelinin yapım aşamalarını aşağıdaki videoyu takip ederek öğrenebilirsiniz.

kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCpZjSCxQ14ooXxGpmR_tjoQ

Bugün sizlere kolay bir tığ işi patik modeli gösterdim. İlerleyen günlerde daha yeni ve farklı modelleri sizlere göstermeye devam edeceğim. Çeyizleri için hazırlık yapan genç kızlar veya kızları için çeyiz hazırlığı yapan anneler bu modellerimize mutlaka göz atmalılar.

blank
Tıg-İsi-Bayan-Patik-Modeli

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu