TIĞ İŞİ 4X4 BATTANİYE MODELİ

4×4 battaniye modeli yapımı

Çok şık ve farklı bir battaniye modelini daha sizlerle paylaşmak istiyorum. Görüntüsü ile dikkat çeken bu battaniye modelini isterseniz bebek battaniyesi olarak yapabilirsiniz isterseniz de kalan iplerinizi değerlendirmek için güzel bir battaniye modeli yapabilirsiniz.

Tığ ile yapılmış olan farklı battaniye modellerini daha önce sizlere göstermiştim. Bugün yine yapımı oldukça kolay olan ve görüntüsü ile dikkat çeken tığ işi battaniye modeli yapımını sizlere sunmak istiyorum. Bebekleri için hazırlık yapanlar güzel ve ve farklı bir battaniye modeli arıyorlarsa mutlaka bu battaniye modeline göz atmalılar.

Tığ işi 4×4 battaniye modeli yapımı için Kartopu Otto Bbay markalı ipten 5 yumak kullanılmış. Motifler halinde işlenen bu battaniye modelini birleştirmek için bir yumağın 1/4′ ü kullanılmış. Tığ olarak ise 3 mm’lik tığ kullanılmış.

Burada motifler halinde hazırlanan battaniye modelini isterseniz daha büyük yapıp tek bir kareden de oluşturabilirsiniz. İsterseniz de burada olduğu gibi motifler halinde işleyip daha sonra burada gördüğünüz gibi düz zemin birleştirme metodu uygulayarak birleştirebilirsiniz.

Battaniye modelinin birleştirme kısmı üst kısımdan yapılmış. Bu şekilde daha güzel bir görünüm oluşmuş. Suna Hanım battaniye modelinin detaylı yapım aşamasını en başından en sonuna kadar video içerisinde açıklanmış. Buradaki videoyu izlediğiniz zaman battaniye yapımı ile ilgili bütün detayları öğrenebilirsiniz.

Tığ işi 4×4 battaniye modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak:https://www.youtube.com/channel/UC9BLm75kHY3jpmsulyAWEHA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu