TIĞ İLE OTANTİK PANÇO YAPIMI

Otantik bir panço yapımı

Bugün sizlere çok şık bu havalarda yapıp kullanabileceğiniz bir otantik panço modeli göstermek istiyorum. Görüntüsü ile dikkat çeken bu panço modeli bayanların dikkatini çekecek şık bir model.

Otantik panço modeli kare motifler halinde yapılan bir model. Burada yapılan kare motifler küçük değil oldukça büyük. Kare motifler yapılırken yuvarlak bir şekilde başlanmış ve bir süre sonra motif büyültülüp kare bir şekil verilmiş. burada 6 tane motif yapılarak birleştirilmiş. Ayrıca pançoya kapüşon da yapılmış.

Burada panço modeli yapılırken 6 tane batik ip ve 2 tane tek renk ip kullanılmış. Batik ipin yanında kahverengi ve krem rengi tek renk ipler kullanılmış. Bu ipler ile saçaklar ve motiflerin birleştirmeleri yapılmış. Kullanılan bu ipler yaz aylarında rahatlıkla kullanılabilinecek özelliği olan ipler. Tığ olarak ise 6 numara tığ kullanılmış.

Otantik panço modelinde dikkat edilecek detay iplerdeki geçiş renklerini ayarlamak. Bunun için video içerisinde sizlere neler yapmanız gerektiğiniz anlatılmış.

Tığ ile yapılan bu otantik panço modeli çok kolay bir şekilde ilerliyor. Burada motif için toplamda 25 sıra yapılmış. Video içerisinde her sırada neler yapılması gerektiği detaylı bir şekilde anlatılıyor. Videoda Işıl Hanım her zamanki gibi çok güzel bir anlatım yapmış. Siz buradaki anlatıma dikkat ettiğiniz sürece pançonun her yapım aşamasını öğrenebilirsiniz.

Otantik panço modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu