TIĞ İLE CUPCAKE BERE YAPIMI

Kolay ve farklı bir tığ işi bere yapımı

Yeni ve farklı modeller arayanlar için bugün güzel bir bere modeli göstermek istiyorum. Hem kız çocukları için hem de bayanlar için yapılabilecek çok farklı ve şık bir bere modeli bu. Tığ ile yapılan cupcake bere modeli mutlaka göz atmanız gereken modellerden birisi.

Cupcake bere örneği tığ ile yapılan güzel ve farklı bir bere modeli. Bere yapılırken üç farklı örgü modeli aynı anda kullanılmış. Berenin tepesinde üçgen dilimler şeklinde farklı bir model, yanlarda kabartmalı 3D motifli bir model ve alt kısımda ise lastik kısmı oluşturulmuş.

Buradaki örnek anlatımda gösterilen bere modelinin ölçüleri yetişkinlere uygun ölçüler. Modelde de gördüğünüz üzere bere oldukça büyük olmuş. Siz buradaki ölçüler ile kendinize bere yapabilirsiniz. Çocuklara yapmak için ise modelin nasıl yapıldığını dikkate alıp ölçüleri buna göre belirleyebilirsiniz.

Örgü işi cupcake bere yapımında berenin tepe kısmından başlanmış. Sihirli halka etrafına 20 trabzan yapılmış. Daha sonraki sırada trabzan sayısı 30’a çıkarılmış. İlerleyen sıralarda ise tepe kısmındaki 10 tane dilimler yapılmış.

Cupcake bere modeli yapımı gerçekten basit bir model ama dikkat edilmesi gereken küçük detaylar var. Videoda yer alan anlatım içerisinde bu küçük detaylara ayrıntılı bir şekilde yer verilmiş ve kolayca modelin anlaşılması sağlanmış.

Cupcake bere modelinin yapımı için aşağıda yer alan videoyu dikkatli bir şekilde inceleyip harika bir bere modeli ortaya çıkartabilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPnp3UEb13zUhq0b2Jngu0Q

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu