TIĞ İLE BEBEK YELEĞİ YAPIMI

Baykuşlu bebek yeleği modeli

Bebekleri için hazırlık yapanalara bugün çok kolay bir bebek yeleği modeli göstermek istiyorum. Tığ ile yapılan bu bebek yeleğinde kullanılan iplerin uyumu ile çok şık bir yelek modeli ortaya çıkartılmış.

Tığ ile bebek yeleği modeli 1-1,5 yaş için oldukça uygun olan bir model bu. Buradaki sayılara dikkat ederseniz bu büyüklükte güzel bir yelek modeli yapabilirsiniz. Dilerseniz sayıyı büyültüp daha büyük, sayıyı azaltıp daha küçük yelek modelleri ortaya çıkartabilirsiniz.

Bu yelek modeli yapımı için burada Nako Lüx Minnoş bebe yünü kullanılmış. Burada krem ve pembe renkte ipler kullanılmış. Siz bu modeli farklı renklerde yaparak erkek bebekler için de uygulayabilirsiniz. Tığ olarak burada 3 numara tığ kullanılmış. Eli bol olanlar ise 2-2,5 numara tığlar kullanabilirler.

Tığ ile bebek yeleği modelininde ceplerde yapılmış. Yapılan bu ceplerin baykuş şeklinde görünmesi için ise göz ve gaga süslemeleri yapılmış. Bu sayede çok şık süslü bir yelek modeli ortaya çıkmış. Siz burada erkek bebekler için araba figürleri ile süslemelerde yapabilirsiniz.

Bu yelek modeli yapımında baştan sona kadar en basit tığ işi tekniği olan trabzanlar kullanılıyor. Şiş ile örgü örmeyi bilmeyenler veya tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar bu yelek modelini yaparak kendilerini geliştirebilirler.

Tığ ile bebek yeleği modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCNhT5ixFsWh9dlB71LSeAGw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu