TIĞ İLE 3 BOYUTLU BOYUNLUK YAPIMI

3D boyunluk modeli

Son bir kaç yıldır 3 boyutlu örgü işleri oldukça popüler. Bugün sizler için kolay bir tığ işi olan 3 boyutlu boyunluk modeli göstermek istiyorum. Bu model hem boyunluk olarak kullanabileceğiniz hem de atkı olarak kullanabileceğiniz bir model.TIĞ İLE 3 BOYUTLU BOYUNLUK YAPIMI

Tığ ile kolaylıkla yapılan 3 boyutlu boyunluk modeli tığ ile örgü örmeyi seven herkesin kolaylıkla yapabileceği bir model. Burada modelin yapımında tek renk yeşil bir ip kullanılmış. Bu şekilde tek renk ipler ile atkı ve boyunluk yapabileceğiniz gibi renk geçişleri olan ipler ile de çok güzel atkı ve boyunluklar yapılabilir.

Tığ işi 3 boyutlu boyunluk modeli için orta kalınlıkta bir bebe yünü kullanılmış. Tığ olarak ise 5 numara tığ kullanılmış.

Burada yapılmış olan boyunluk modeli zincir üzerine başlanıyor. Boyunlukta 8 tane model kullanılmış. Yani eni 15 cm olarak örülmüş.

Tığ işi 3 boyutlu boyunluk modeli 2 kısımdan oluşmuş. Önce alt kısıma kafesler yapılmış. Daha sonra bu kafesler üzerine trabzanlar yapılmış. 3 boyutlu görünüm ise kenarlarda yapılan ufak bir işlem ile oluşturuluyor.

Tığ işi 3 boyutlu boyunluk modeli yapımı için videodaki anlatıma dikkat edebilirsiniz. Bu model ile sadece atkı ve boyunluk değil isterseniz yelek ve hırka yapımında da bu modeli kullanabilirsiniz. Görünüm açısından oldukça hoş duran bu 3 boyutlu model özellikle uzun hırkalarda çok hoş duracaktır.

Tığ işi 3 boyutlu boyunluk modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPnp3UEb13zUhq0b2Jngu0Q

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.