TEK RENK TIĞ İŞİ HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI

Çeyizlere hazırlanacak havlular için dantel modeli yapımı

Çeyizlik havlu kenarı dantel modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün tek renk çok şık ve gösterişli, yapımı da oldukça basit olan havlu kenarı dantel modeli yapımını sizlere videolu anlatım olarak sunmak istiyorum.TEK RENK TIĞ İŞİ HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI

Çeyizler içerisine eklenecek olan havluların kenarına çok şık tığ işi dantel modelleri yapabilirsiniz. Tığ ile el işi yapmayı bilmeyenler gösterdiğim bu modellerin detaylı yapım aşaması olan videoları izleyerek hem el işi yapmayı öğrenebilir hem de yeni modelleri deneyebilirler.

Bugün göstermek istediğim çeyizlik havlu kenarı dantel modeli için tek renk bir ip seçilmiş. Burada kullanılan renk ile model çok şık olmuş. Bu modeli dilerseniz mutfak havlularının kenarlarına da yapabilirsiniz.

Havlu kenarı dantel modeli yapımı için öncelikle alt kısımda olan havlu kenarına gelecek olan bant kısmı yapılmış. Burada örnek bir model anlatımı yapıldığı için kısa bir taban kısmı yapılmış. Siz havlunuzun kenarına gelecek uzunlukta bu bant kısmını yapmalısınız.

Dantelin yapımı için bant kısım yapıldıktan sonra ise üzerindeki fıstıklı çiçek görünümündeki model yapılıyor. Buranın yapımı ile ilgili tüm detaylar verilmiş. Burayı takip ederek burada olduğu gibi şık bir model çıkartabilirsiniz.

Dantel modelinin yapımında burada tek renk dantel ipi kullanılmış. Dilerseniz siz taban kısmı yani bant kısmı için ayrı bir renk ve çiçek kısmı için ayrı bir renk kullanabilirsiniz. Bu şekilde de model çok şık olacaktır. Havlu içerisinde bulunan renklere göre ip renginde de dilediğiniz gibi değişiklikler yapabilirsiniz.

Çeyizlik havlu kenarı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.