TEK PARMAKLI ÇOCUK ELDİVENİ YAPIMI

Şiş örgüsü tek parmaklı çocuk eldiveni yapımı

Atkı ve bere modelleri için sizlere her zaman yeni örnekler paylaşmaya çalışıyorum. Kışın en çok kullanılan aksesuarlardan birisi de eldivenler. Daha önce size birkaç farklı örgü eldiven modeli paylaşmıştım ama bugün sizlere yine şiş örgüsünden yapılmış olan tek parmaklı çocuk eldiven modeli yapımını göstermek istiyorum. Bu eldivenin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatım dan takip edebilirsiniz.

Çocuklar için yapımı basit ama kullanışlı bir eldiven modeli arıyorsanız bugün göstereceğim örneğe mutlaka göz atmalısınız. Şiş örgüsü ile yapılmış olan bu örnekte tek parmak şeklinde bir eldiven yapılmış. Şiş örgüsü yapmayı bilenler videodaki anlatımı takip ederek kolaylıkla bu eldivenin yapımını öğrenebilirler.

Tek parmaklı dikişsiz çocuk eldiveni yapımı için burada bir bebek yünü kullanılmış. Burada yapılan ölçüler için yaklaşık 50 gramlık ip yeterli olmuş. Şiş olarak ise 4 milimetrelik misinalı şiş kullanılmış. Eldiven modeli dikişsiz bir şekilde yapıldığı için misinalı şiş daha kullanışlı olacaktır

Eldiven modeli yapımına bilek kısmından başlanılmış. Öncelikle 2 düz 2 ters lastik örgüsü yapılmış daha sonra 8 ilmek üzerine burgu modeli yapılmış. Eldivenin sadece üst kısmında burgu modeli kullanılmış avuç içine gelen kısmı ise düz bir şekilde örülmüş. Eldivenin baş parmağı kısmına geldiğinde arttırma yapılarak başparmak kısmı yapılmış. Parmak kısmı da tamamlanınca eldiven modeli kullanıma hazır hale gelmiş.

Tek parmaklı çocuk eldiven modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCXaya44nFXaDJ-dC04Z9WDg

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu