TAVUS KUŞU ELBİSE MODELİ

Tığ işi tavus kuşu elbise modeli

Kız bebekler için çok şık bir elbise modelini sizlere göstermek istiyorum. Tığ ile yapılan bu örgü bebek elbisesi kısa sürede yapıp önümüzdeki günlerde bahar aylarında rahatlıkla kullanabileceğiniz bir model.

Tığ ile yapılan bu elbise modeli görüntüsü nedeniyle ve yapılan işlemeler nedeniyle Suna Hanım tarafından tavus kuşu elbise modeli olarak adlandırılmış. Çok şık ve gösterişli olan bu bebek elbisesine mutlaka göz atmalısınız.

Tavus kuşu bebek elbisesi modeli yakadan başlanarak işlenmiş bir model. Robadan başlanan bu elbise modeli 6 ay ile 1,5 yaş arası bebeklere uygun bir model. Siz daha büyük bir elbise yapmak istiyorsanız eğer o zaman video içerisinde verilen büyültme detaylarına dikkat edebilirsiniz.

Burada bebek elbisesi modeli yapımı için Nako Baby Lüks Minnoş serisinden 2 yumağa yakın ip kullanılmış. Tığ olarak ise 3 numara tığ kullanılmış. Bunun dışında elbisenin yaka kısmında kullanılan örgü ipine uygun renkte 3 tane düğme seçilmiş.

İlgili Makaleler

blank

Tavus kuşu elbise modeli yaka kısmından başlanıp burada yuvarlak bir roba yapılarak ilerlenmiş. Bu roba modeline 30 zincirle başlanmış. 192 trabzan olana kadar bu roba arttırılarak devam edilmiş. Video içerisinde bu robanın detayları anlatılmış. Ayrıca bu yuvarlak robanın nasıl yapıldığını ben sizlere bir önceki makalede açıklamaya çalıştım ve yapımı video olarak sizlere sundum. Buradan takip edebilirsiniz.

Tavus kuşu elbise modeli yapım aşamasını öğrenmek için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC9BLm75kHY3jpmsulyAWEHA

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu