SULTAN TACI YELEK MODELİ YAPIMI

Tığ işi sultan tacı yelek modeli yapımı

Yelek modelleri için sizlere bugün harika bir örnek model göstermek istedim. Kış için gösterişli ve kolay bir yelek modeli arıyorsanız kesinlikle bugün göstereceğim sultan tacı yelek modeli göz atmanız gereken bir tasarım. Bu yeleğin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Sizlerle sık sık bayanlar için yelek modelleri paylaşmaya çalışıyorum. Bazen size baştan sona bir yeleğin yapım aşamasını verirken bazen de örnek bir yelek modeli yapımı göstermeye çalışıyorum. Bugün göstereceğim modelde bir örnek anlatım olacak. Siz buradan modelin yapım detaylarını öğrenip istediğiniz büyüklükte bir yelek modeli yapabilirsiniz.

Tığ işi sultan tacı yelek modeli yapımı için ince angora bir ip kullanılmış. Tığ olarak ise 7 numara tığ kullanılmış. Bu yelek modelini çeyizlik olarak yapmak isterseniz daha açık krem, pembe gibi tonlarda seçebilirsiniz.

Yelek modeli yapımına başlarken dilerseniz direk model yapımı ile başlayabilirsiniz. Dilerseniz de birkaç sıra tırabzan örüp lastik örgüsü de yapabilirsiniz. Burada küçük bir model anlatımı yapılmış ve direk model yapımına başlanmış. Sizde yeleği yapmadan önce küçük bir örnek model yapıp tırabzan üzerine model kurulumu yapılınca nasıl bir görünüm oluyor bunu görebilirsiniz.

Sultan tacı çeyizlik yelek modeli yapımına dair tüm detaylar video içerisinde çok güzel bir şekilde anlatılmış. Buradan yeleğin yapım detaylarını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Modelde sayılar ve model yapım aşamaları sırası ile verilmiş. Siz burayı takip ederseniz sorun yaşamadan modeli öğrenebilirsiniz.

Sultan tacı yelek modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

 

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu