SU DAMLASI GELİN YELEĞİ MODELİ YAPIMI

Su damlası modeli ile gelin yeleği yapımı

Daha önce sizlerle şiş örgüsü ile yapılan farklı yelek modellerini paylaşmıştım. Bugünde yine Sevda Hanım’ın anlatımı ile çok şık bir gelin yeleği modeli yapımı daha paylaşmak istiyorum.

Su damlası modeli olarak adlandırılan bu örgü işi şiş örgüsü ile yapılan çok şık bir yelek modeli. Video içerisinde detaylı yapım aşaması verilen bu yelek modeli çok şık ve gösterişli duruyor.

Özellikle çeyiz hazırlıkları yapanların çeyizleri içerisine ekleyebileceği ve her yaştan bayan üzerinde çok şık duracak bir model bu. Burada olduğu gibi açık renk tonlarında ipler kullanılırsa yelek modeli çok şık duracaktır. Ayrıca kalın ipler yerine burada olduğu gibi ince örgü ipleri tercih ederseniz yelek modelini daha iyi gösterecektir.

Su damlası gelin yeleği modeli yapımı için burada 3 numara şiş kullanılmış. İp olarak ise Angora bir ip kullanılmış. Burada açık tonlarında pudraya yakın bir renk kullanılmış.

Yelek üç parça halinde yapılmış. Burada yapılan ölçüler 38-40 bedene uygun ölçüler. Ön kısımlar için 86 ilmek atılmış. Arka kısım için ise 130 ilmek atılmış. Siz bu ölçüleri dikkate alarak daha büyük veya daha küçük yelekler yapabilirsiniz.

Burada modeli kurmadan önce lastik yapılmış ve daha sonra modelin yapımına geçilmiş. Detaylı yapım aşaması zaten video içerisinde verilmiş. Buraya dikkat ederseniz zorlanmadan modeli çıkartabilirsiniz.

Su damlası gelin yeleği modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCpZjSCxQ14ooXxGpmR_tjoQ

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu