ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE YAPILMIŞ BADEMLER ÖRGÜ MODELİ

Badem modeli ile yapılan yelek ve şal modeli

Daha önce sizlerle farklı örgü modellerini paylaşmıştım. Bayanların değişik alanlarda kullanabileceği çeşitli örgü modellerini sık sık paylaşmak istiyorum. Bugün yine şiş örgüsü ile yapılmış yelek ve şal başta olmak üzere daha farklı örgü işlerinde de kullanılacak bir model yapımını sizlere sunmak istiyorum.ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE YAPILMIŞ BADEMLER ÖRGÜ MODELİ

Görüntüsü ile dikkat çeken bu örgü modeline bademler örgü modeli adı verilmekte. Gerçekten yapılan işlemeler sayesinde modelin görünümü bademi andırmakta. Ben bu örgü modelini çok beğendim ve detaylı yapım aşamasını sizlerle de paylaşmak istedim.

Bademler örgü modeli yelek ve şal yapımı başta olmak üzere hırka yapımında kazak yapımında da kullanılabilecek bir modeli. Model yapılırken uygulanan işleme tekniği sayesinde kabarık bir görünüm elde edilmiş. Kullanılan ip ve şiş numarası sayesinde de yumuşak bir örgü işi ortaya çıkmış.

Örgü modelinin ön yüzünde bademler görüntüsü oluşurken arka kısmında ahududu modeline benzer bir görünüm oluşmuş. Bu sayede bu örgü modelini iki farklı şekilde de kullanabilirsiniz.

Buradaki örnek modelde 3,5 numara şiş ve orta kalınlıkta bir ip kullanılmış. Modeli kurmak için ilk sırada ilmek aldıktan sonra bir ters bir düz örgü işi yapmanız gerek. Daha sonra modelin kurulumuna geçebilirsiniz.

Yapacağınız örgü işine göre yelek, hırka veya kazaklarda lastik yaparak modelin kurulumuna geçebilirsiniz. Şal yapacaksanız da ilmek alıp bir ters bir düz örgü yapıp modelin kurulumuna geçebilirsiniz.

Bademler şal ve yelek modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.