ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE ÖRGÜ BANDANA MODELİ YAPIMI

Kolay şiş örgüsü bandana modeli yapımı

Örgü işi ile yapılan aksesuarlar için sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Bugün size örgü bandana modeli yapımı göstermek istedim. Bu bandanayı hem kendinize hem de kız çocuklarına yapabilirsiniz. Bandananın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Kış aylarında kullanabileceğiniz güzel bir bandana modelini bugün sizlere göstermek istedim. Bu bandana modeli her yaştan kız çocuğunun ve bayanların kullanabileceği şık bir tasarım olmuş. Şiş örgüsüne yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip ederek bu bandana modelini yapabilir.

Örgü bandana modeli yapımında şiş örgüsünde en çok kullanılan pirinç modeli yapılmış. Daha önce pirinç örgü modelini yapamayanlar buradaki anlatımı takip ederlerse sorun yaşamadan model yapımını da öğrenebilir. Pirinç örgüsü ile düz bir şekilde parça yapılmış bu parça birleştirilip ortadaki kısım için ise küçük bir parça örülmüş ve bandana üzerine dikilmiş.

Burada yapılan bandana ölçüsü yetişkinler için yapılmış. Model yapımına başlamadan önce ölçüler hakkında bilgi verilmiş. Siz buradaki ölçüleri dikkate alarak dilediğiniz büyüklük için bandana modelini yapabilirsiniz.

Bandana yapımı için burada hardal sarısı kalın bir ip kullanılmış. Kalın ip ile model daha güzel olmuş. Burada pirinç örgü modeli yapılmış ama bu modeli yapmakta zorlananlar bandanayı haroşa örgü modeli ile de yapabilir. Yine burada verilen ölçü detaylarına dikkat etmelisiniz.

Örgü bandana modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu