ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE ERKEK ATKI MODELİ YAPIMI

Erkekler için şiş örgüsü atkı modeli yapımı

Bugün sizlere önümüzdeki kış günleri için erkeklere yapılabilecek güzel bir atkı modeli yapımı göstermek istedim. Şiş örgüsü erkek atkı modeli için sizlere aşağıda detaylı yapım aşamasını veren birde video sunacağım.

Çeyizlik el işlerinin yanı sıra yazın kullanılabilecek örgü işlerini son zamanlarda sizlerle sık sık paylaştım. Bugün ise sizlere kış aylarında kullanılabilecek şık bir atkı modelinin yapımını göstermek istedim. Bundan sonra yavaş yavaş kış aylarında kullanabilecek örgü işleri için yeni modeller göstermeye devam edeceğim.

Erkek atkı modeli için burada tek renk lacivert bir örgü ipi tercih edilmiş. Yapılan model ile bu ip çok güzel olmuş. Ayrıca lacivert her renk ile uyumlu olduğu için kışın rahatlıkla kullanılabilir. Burada Kartopu markasına ait kalın bir ip kullanılmış. Şiş olarak ise 5,5 numara şiş kullanılmış ama siz ipe uygun olan bir şiş tercih edebilirsiniz.

Atkı yapımında yıldız şeklinde bir model kullanılmış. Aslında bu örgü modeli farklı örgü işlerinde de kullanılabilir. Kazak, hırka ve ceketlerde bu model çok şık olacaktır. Çocuklar için yapılabilecek örgü işlerinde de kullanılabilir.

Şiş örgüsü atkı modeli için 34 ilmek atılmış. Model 4 ilmek üzerine oluşuyor. Eğer bu büyüklük sizin için küçük ise 4 ve katlarında ilmek sayısını arttırabilirsiniz. Modelin yapımı burada çok güzel bir şekilde açıklanmış. Burayı takip ederseniz sorun yaşamadan bu atkıyı yapabilirsiniz.

Şiş örgüsü erkek atkı modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCBFlVnMhHv-KEAYCSbQIpfw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu