ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE BAYAN HIRKA MODELİ YAPIMI

Rengarenk şiş örgüsü bayan hırka modeli yapımı

Eylül ayına girdik artık. Bundan sonra yavaş yavaş bayanlar kış için hazırlık yapmaya başlayacak ve kışlık örgü modelleri arayışlarına geçecektir. Bende sizler için bundan sonra kışın kullanabileceğiniz farklı örgü modellerini sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

Bugün sizlere yapımı oldukça basit olan gösterişli ve şık bir bayan hırka modeli yapımı göstermek istiyorum. Daha önce sizlere Suna Hanım’ın detaylı yapım aşaması sunduğu farklı örgü modelleri göstermiştim. Bugün göstereceğim bu örgü modelini de yine Suna Hanım çok güzel bir şekilde anlatmış.

Şiş örgüsü bayan hırka modeli yapımı için ana bir renk krem rengi ip kullanmanın yanında birde 10 tane renkli ip kullanılmış. Burada kullanılan renklerde rengin bir ton açık bir rengi seçilerek güzel bir uyum yakalanmış.

Kullanılan ipler yüzde yüz pamuk olan yumuşak ve ince ipler. Şiş olarak ise 3,5 numara şiş kullanılmış. Örgü modeli yapımında beden kısmında düz bir örgü modeli yapılırken etek ucunda ve kol uçlarında zigzag örgü modeli kullanılmış.

Şiş ile örgü örmeyi bilenler düz örgü modelini yapabilir. Eğer zig zag örgü modelini bilmiyorsanız videodaki anlatıma dikkat ederek modelin yapımını öğrenebilirsiniz.

Burada hırka yapımı için 118 ilmek atılarak başlanmış ve daha sonra zig zag örgü modeli kurulumuna geçilmiş. Etek ucundan başlanan hırka modelinin daha sonra beden kısmı yapılmış. Hırkanın kol kesimleri ve yaka kısımı detayları da video içerisinde açıklanmış. Buraya dikkat ederseniz buradaki gibi harika bir hırka modeli yapabilirsiniz.

Şiş örgüsü bayan hırka modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu