ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE ABİYE ELBİSE MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile bayanlar için şık bir abiye elbise modeli yapımı

Bugün sizlere görünce çok beğendiğim biraz zahmetli bir örgü işi göstermek istiyorum. Şiş örgüsü abiye elbise modeli görenlerin dikkatini çekecek oldukça farklı ve şık bir tasarım olmuş. Bu elbise modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Örgü işleri için sizlere her zaman yeni modeller bulmaya devam ediyorum. Bugün sizlere örgü işinden yapılmış çok şık bir abiye elbisenin yapımını göstermek istedim. Daha çok sizlere bebekler için veya kız çocukları için yapılmış elbise modelleri gösteriyordum ama bugün bayanlar için yapılmış bir elbise modeli yapımı göstermek istedim.

Örgü abiye elbise modeli yapımı için burada Ören Bayan markalı ipten Madam Coton ip kullanılmış. Bu ipin özelliği sayesinde elbise çok şık durmuş. Bu elbise modeli için beyaz renkte bir ip kullanılmış. Beyaz renk ile yapıldığı için gece elbisesi veya gelinlik olarak bile kullanabileceğiniz bir tasarım olmuş. Şiş olarak ise 3 numaralı misinalı şiş kullanılmış.

Elbise modeli robadan başlanarak yapılmış. Elbisenin yaka kısmında kollarında ve etek ucunda model kullanılmış beden kısmı ise düz bir şekilde örülmüş. Burada robadan yapılan ajur modelinin detayları aşağıdaki videoda açıklanmış. Burayı takip ederseniz bu elbise modeli ile ilgili tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Şiş örgüsü abiye elbise modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/c/Anne%C4%B0%C5%9Fleri/featured

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu