ŞİŞ ÖRGÜSÜ BAYAN PATİK MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile bir saatte yapabileceğiniz bayan patik modeli

Bayanlar için yapabileceğiniz oldukça basit bir patik modeli yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Şiş örgüsü bayan patik modeli bir saatte yapıp tamamlayabileceğiniz kolay bir model. Bu patiğin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodaki anlatımdan takip edebilirsiniz.ŞİŞ ÖRGÜSÜ BAYAN PATİK MODELİ YAPIMI

Sizlere sık sık yeni patik modelleri gösteriyorum. Bu patik modelleri içerisinde zor olan aşamalı modellerde var bugün göstereceğim patik modeli gibi şiş örgüsünde en basit şekilde yapılacak olan patik modelleri de var. Özellikle şiş örgüsü ne yeni başlayanlar bugün göstereceğim patik modelini mutlaka göz atmalılar.

Örgü bayan patik modeli yapımı için burada mavi renkte bir patik ipi kullanılmış. 37 38 numara ayak için yapılmış bu patik modeli 45 ilmek alınarak başlanmış. 40 sıra haraşo örgü örülmüş daha sonra kesme işlemi yapılarak uç kısmının bir üçgen şekilde olması sağlanmış. Bu şekilde hazırlanan örgü parça uç kısımlarından dikilerek patik şekline dönüştürülmüş.

Patik modelinin ön kısmındaki dikişlerin görünmemesi için büyük bir çiçek motifi yapılmış. Yine burada tığ işi kullanılarak açık mavi ve koyu mavi ile bir motif yapılmış. Bu motif patik üzerine eklendikten sonra patik modeli kullanıma hazır hale getirilmiş. İsterseniz motif yapmadan sade olarak da bu patik modelini kullanabilirsiniz.

Şiş örgüsü bayan patik modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.