ŞİŞ İLE KOLAY HIRKA MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile yapılan uzun hırka modeli

Kışın rahatlıkla kullanabileceğiniz çok şık bir hırka modelini bugün sizlerle paylaşmak istiyorum. Şiş örgüsü ile yapılan bu hırka modelini ben çok beğendim sizlerinde beğeneceğinizi düşünüyorum.

Şiş ile kolay hırka modeli yapımı için burada ihraç fazlası ipler kullanılmış. Kullanılan ipin özelliği beyaz renkteki ipin içerisinde renkli küçük ponponların olması. İp bu şekilde çok farklı ve güzel duruyor. Bu ip ile yapılan hırka modeli da çok şık olmuş.

Şiş ile uzun hırka modeli yapımı için burada arka kısım için 92 ilmek atılmış ve düz bir örgü örülmüş. İp hareketli bir ip olduğu için sade bir örgü modeli tercih edilmiş. 92 ilmek ile yapılan bu hırka modeli 38 beden için uygun olmuş.

Kendiniz için uzun bir hırka modeli yapmak istiyorsanız burada yapılan hırkanın ölçülerini dikkate alarak güzel bir hırka modeli yapabilirsiniz. Burada hırka uzun bir şekilde yapılmış. Siz istediğiniz uzunlukta hırkanızı yapabilirsiniz.

Şiş ile kolay hırka modeli yapımında dikkat edilecek detay ön ve arka kısımlarının nasıl ayrılacağı. Burada videodaki anlatımda verilen sayılara dikkat etmeniz gerekir. Bu hırka modeli tek bir parça halinde işlenmiş diyebiliriz.

Hırkanın arka kısmı yapıldıktan sonra omuz kısmı da yapılarak ön parçaların yapımına geçilmiş. Kollar ise ayrı bir şekilde örülerek hırkaya eklenmiş.

Şiş ile kolay hırka modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=nEmnN988V04

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCLxQX7mozMhdJT0LbKhPYug

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu