ŞİŞ İLE BONCUKLU KOLYE YAPIMI

Boncuklu kolye yapımı

Sizler için bugün güzel bir kolye yapım aşamasını göstermek istiyorum. Biraz örgü işleri dışında ara sıra böyle farklı takı tasarımlarını da sizlerle paylaşmak istiyorum.

Boncuklu kolye yapımı için renkli ip ve rengarenk boncuklar kullanılmış. Malum yaz ayları yaklaşıyor. Bu şekilde değişik takıları şimdi hazırlayarak yazın kullanabilirsiniz. Bu takıları sevdiklerinize hediye edebileceğiniz gibi takı tasarımı yapıp satanlarda bu farklı modelleri yaparak ürünleri arasına ekleyebilirler.

Boncuklu kolye yapımı için burada gördüğünüz gibi değişik renklerde boncuklara ihtiyacınız olacak. Bu kolye modeli yapılırken şiş örgüsünden faydalanılmış. Şiş örgüsü örmeyi bilenler kolyeyi rahatlıkla yapabilir. Bilmeyenler ise videodaki anlatımı takip ederlerse kolye yapımını öğrenebilirler.

Boncuklu kolye yapımı için 2,5 numara veya 3 numara şiş kullanabilirsiniz. Videoda farklı takı tasarımları gösterilmiş. Bu takılarda farklı örgü işleri kullanılmış. Bu örgü işlerinden videoda bahsedilmiş. Siz buradaki anlatımı dikkate alıp istediğiniz örgü modelini uygulayabilirsiniz.

Kolye yapımına başlamadan önce boncukları örgü ipine dizmeniz lazım. Burada boncukların örgü ipine geçecek kadar büyük olması gerek. Videoda boncukların nasıl örgü ipine geçirileceği detaylı bir şekilde anlatılmış. Buradaki uygulamayı dikkate edilebilirsiniz.

Boncuklu kolye yapımı için burada boncukların nasıl kullanılacağı anlatılmış. Bunun için sizlere gereken boncuk sayısı da verilmiş. Bunu da dikkate alıp boncuklarınızı ipe dizebilirsiniz.

Boncuklu kolye yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZi7PPedi8WlVYXhllRpuiw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu