SIRALI YAPRAKLAR GELİN YELEĞİ MODELİ

Gelin yeleği modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün güzel bir gelin yeleği modeli göstermek istiyorum. Günlük kullanıma oldukça uygun olan bu yelek modeli gösterişli ve şık bir model. Şiş örgüsü ile yapılan bu yelek modeli çeyizler içerisinde göz dolduracaktır.SIRALI YAPRAKLAR GELİN YELEĞİ MODELİ

Sıralı yapraklar gelin yeleği modeli yapımında lastik kısmında farklı bir lastik modeli kullanılmış. Bu lastik modeli ile bilikte sıralı yapraklar modeli çok şık durmuş. Bu lastik modeli haroşalı yıldızlar lastik modeli olarak adlandırılıyor. Ben yazının devamında hem yeleğin modelinin yapılışını hem de lastik kısmının yapılışını sizlere video olarak sunacağım. Buradan modellerin yapımını zorlanmadan öğrenebilirsiniz.

 

Sıralı yapraklar gelin yeleği modeli yapımında Alize Angora Gold markalı ip kullanılmış. Şiş olarak ise 3 numara şiş kullanılmış. İp çeşidini değiştirmek size kalmış. Ama bence bu şekilde angora ip ile model çok şık durmuş. Çeyiz içerisine ekleyecekseniz de bu şekilde bir rengi tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

Yelek içerisindeki sıralı yapraklar modeli 10 ilmek üzerine kuruluyor. Siz yeleği yapmaya başlarken alacağınız ölçüde 10 ilmek ve katlarını göz önünde bulundurarak ilmek almalısınız. Bu şekilde modeli zorlanmadan yapabilirsiniz.

Sıralı yapraklar gelin yeleği modeli için video içerisinde çok güzel bir anlatım yapılmış. Şiş ile örgü örmeyi bilenler videoyu takip ederek modelin yapılışını öğrenebilirler.

Sıralı yapraklar gelin yeleği modeli için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

Haroşalı yıldızlar lastik modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCB5SalyfqQyF_NL43-u-_aw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.