SIRALI TIĞ OYASI MODELİ YAPIMI

Yazma kenarları için sıralı tığ oyası modeli yapımı

Yazma kenarlarına yapabileceğiniz çok şık bir tığ oyası modelini bugün sizlerle paylaşmak istiyorum. Çeyiz hazırlıkları yapanlar şık ve kolay yapılabilecek bir model arıyorlarsa bu tığ oyası modeline mutlaka göz atmalılar.

Her zaman sizler için yeni ve farklı modeller bulmaya çalışıyorum. Bugün göstermek istediğim yazma kenarı modeli de benim çok beğendim yazma kenarlarında çok şık duracak sıralı tığ oyası yazma kenarı modeli.

Bu modelin yapımı için alt kısımda yeşil ip kullanılmış. Üst kısımda ise buradaki örnek modelde bordo renginde bir ip kullanılmış. Siz yaptığınız yazmanın içerisinde bulunan renklere göre uygun bir oya ipi seçebilirsiniz.

Sıralı tığ oyası modeli yapımı için sizlere verdiğim videolu anlatım içerisinde modelin yapım aşamaları çok güzel bir şekilde Derya Hanım tarafından açıklanmış. Burayı takip ettiğiniz sürece modelin yapımını zorlanmadan öğrenebilirsiniz.

Yazma kenarına yeşil oya ipi ile tığ batısı yapıldıktan sonra yine yeşil ip yardımı ile oya modelinin yapılacağı direkler ve örümcekler yapılmış. Yine bunun yapımını da video içerisindeki anlatımdan öğrenebilirsiniz. En sonunda ise renkli oya ipi yardımı ile modelin asıl kısmı yapılarak yazma kenarı için şık ve gösterişli bir tığ oyası modeli yapılarak tamamlanmış.

Sıralı tığ oyası modeli yapım aşamalarını öğrenmek için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu