SIRALI SÜTUNLAR ÖRNEĞİ ÖRGÜ MODELİ NASIL YAPILIR?

Sıralı sütunlar örneği yapımı aşaması

Farklı örgü modellerinin yapım aşamalarını sizlere göstermeye devam ediyorum. Yeni ve farklı bir örgü modelini bugün yine sizlere göstermek istiyorum.

Sıralı sütunlar örneği birçok farlı örgü işinde kullanabileceğiniz şık bir örgü işi. İki renkli ipler ile yapılan bu model bu şekilde çok güzel duruyor. İnce sütunlar şeklinde olduğu için güzel renk uyumları yakalandığı zaman ortaya harika tasarımlar çıkacaktır.

Sıralı sütunlar örneği hem kız çocuklar hem de erkek çocuklar için yapılabilecek hırka, ceket, yelek, kazak ve battaniye modellerinde kullanılabilir. Battaniyelerde bu ince çizgiler şok şık duracaktır. Bunlar dışında bu modeli kendiniz için hırka yapımında veya yazlık bluz yapımında da kullanabilirsiniz. Kısacası modelin kullanım alanı oldukça fazla. Modeli öğrenerek farklı örgü işlerinde kullanabilirsiniz.

Sıralı sütunlar modeli için videoda çok güzel bir anlatım yapılmış. Bu şekilde videolu anlatımlar yaparak değişik modellerin daha kolay bir şekilde öğrenilmesini sağlamaya çalışıyorum. Sizlerin de merak ettiği örgü modelleri varsa bunları bana iletirseniz bu modelleri bulup video olarak sizlerle paylaşabilirim.

Sıralı sütunlar örneği için burada 3,5 numara şiş ile yapılmış bir örnek model var. Videodaki anlatımda ise 4 numara şiş ile ve bebe yünü ile modelin yapımı anlatılmış. Sizde buradaki modelleri dikkate alarak ipinizi ve şiş numaranızı belirleyebilirsiniz.

Sıralı sütunlar örneği yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZi7PPedi8WlVYXhllRpuiw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu