SIRALI MUTFAK HAVLUSU DANTEL MODELİ YAPIMI

Mutfak havlusunun kenarına sıralı dantel modeli yapımı

Yeni bir dantel modelini daha bugün sizlere göstermek istiyorum. Havlu kenarları için yeni dantel modellerini sık sık sizlerle paylaşıyorum. Bugün ise sizlere sıralı mutfak havlusu dantel modeli yapımını detayı anlatım olarak göstermek istiyorum.

Havlu kenarları için sizlere yeni dantel modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere mutfak havlularının kenarlarına yapılabilecek çok şık bir tığ iş dantel modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu dantel modeli tek bir seferde yapılan sıralı bir model. Modelin detaylı yapım aşaması aşağıdaki video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklanmış.

Dantel model burada açık mavi bir mutfak havlusu kenarına yapılmış. Beyaz bir dantel ipi tercih edilmiş. Dilerseniz bu modeli yapmak için renkli dantel ipleri veya oya ipleri kullanabilirsiniz. Bu şekilde mutfak dekorasyonunuzda kullandığınız el işlerine uygun bir model yapmış olursunuz.

Sıralı dantel modeli yapımı için burada ilk önce kenar bandı yapılmış. Model tek parça halinde yapıldığı için yapılan kenar bandı üzerine direk modelin kurulumu yapılmış. Burada modelin yapımına ait bir şemadan hazırlanmış. Bu şemayı da takip ederek modelin yapım detaylarını öğrenebilirsiniz.

Video içerisinde modelin detaylı yapım aşaması çok güzel bir şekilde açıklanmış. Bu şekilde dantel modellerini yeni yapmaya başlıyorsanız videodaki anlatımı takip ederek sorun yaşamdan bu dantel modelini yapabilirsiniz.

Sıralı mutfak havlusu dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu