ŞİPŞAK BEBEK PATİĞİ KOLAY ÖRGÜ PATİK YAPIMI

Şipşak bebek patiği bir gün gibi kısa bir sürede yapabileceğiniz oldukça şık ve kullanışlı bir patik modeli olmuş. Kısa sürede yapıp tamamlayabileceğiniz bu patik modelinin detaylı yapım aşamasını öğrenmek için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Bebek patikleri için sizlere bugün şiş örgüsü ile yapılmış yapımı basit olan bir model göstermek istiyorum. Bu patik modeli bir gün gibi kısa bir sürede yapabileceğiniz bir model. Bebekleri için hazırlık yapanlar veya kısa sürede hediyelik bir patik modeli yapmak isteyenler bu örneğe göz atabilirler.

ŞİPŞAK BEBEK PATİĞİ KOLAY ÖRGÜ PATİK YAPIMI

Kolay örgü bebek patik modeli yapımı için Spagetti yarn markalı ipten Baby Wool serisinden ip seçilmiş. Burada hardal sarısı renkte örgü ipi kullanılmış. Önünde yapılan kurdelesi ile bu patik modeli tam kız çocuklara uygun bir patik modeli olmuş. İsterseniz ön kısmı yapmayıp erkek bebekler için de bu patik modelini yapabilirsiniz. Şiş olarak ise 4 numara misinalı şiş kullanılmış. Elinizin sıklığına ve kullandığınız ipin kalınlığına göre siz şiş numaranızı ayarlayabilirsiniz.

ŞİPŞAK BEBEK PATİĞİ KOLAY ÖRGÜ PATİK YAPIMI

Şipşak Bebek Patiği Nasıl Yapılır?

Patik modeli için burada yapılan ölçüler ile 6 ay ile bir yaş arasına uygun patik modeli yapılabilir. Daha büyük bir patik modeli yapmak için ise videoda verilen detaylara dikkat ederek istediğiniz büyüklük için bir patik modeli yapılabilir.

Örgü örmeye yeni başlıyorsanız şipşak bebek patiği modeli tam size göre diyebilirim. Sadece düz bir örgü modeli yapıldığı için herhangi bir model olmadığı için kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Zaten video içerisinde her bir detay çok güzel bi şekilde açıklanmış. Patiğin neresinde arttırma yapılacak hangi teknikler kullanılacak bunlar açıklanmış. Burayı takip ederseniz sorun yaşamadan bu patik modelini yapabilirsiniz.

ŞİPŞAK BEBEK PATİĞİ KOLAY ÖRGÜ PATİK YAPIMI

Bu patik modeli dışında daha önce sizlere gösterdiğim diğer bebek patik modellerine de göz atabilirsiniz. Şiş örgüsü dışında tığ işinden yapılmış örnekleri de sizlere göstermiştim.

Şipşak bebek patiği yapımı için aşağıdaki, videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@gulcanvolkanduran

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.