ŞIK KUM BONCUK OYASI YAPIMI

Çok şık ve zarif kum boncuk oyasının yapımı

Yazma kenarları için şık ve gösterişli oya modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere çok şık ve gösterişli yazma kenarlarında hemen dikkatleri çekecek olan bir kum boncuk oyası modeli yapımı göstermek istiyorum.

Yazma kenarlarına yapılacak olan oldukça farklı oya modelleri var. Bende sizlere her zaman yeni modellerin yapımını bulup göstermeye çalışıyorum. Bugün göstereceğim kum boncuk oyasını da ben çok beğendim sizlerinde beğeneceğini düşünüyorum.

Kum boncuk oyası yapımı için öncelikle yazma renginize uygun bir oya ipi seçmelisiniz. Bu oya ipi üzerine ise beyaz renkte kum boncukları dizmelisiniz. Burada kırmızı oya ipi üzerine beyaz kum boncuk geçirilmiş. Siz ipinizin rengine uygun farklı boncuklar da seçebilirsiniz.

 

Oya yapımı için öncelikle yazma kenarına aynı renk oya ipi ile tığ batısı yapılmış. Daha sonra direk yazma kenarına oya modelinin kurulumu yapılmış. Burada modelin kurulumu yapılırken kalın bir dondurma çubuğuna ihtiyacınız olacak. Bu dondurma çubuğu yardımı ile oya modelinin orta kısmındaki direkler yapılmış.

blank

Video içerisinde modelin detaylı yapım aşaması anlatılmış. Buradaki yapım aşamasına dikkat ederseniz sorun yaşamadan oya modelini rahatlıkla yapabilirsiniz. Buradaki gibi güzel bir oya modeli yapmak istiyorsanız videoda verilen anlatıma dikkat etmeniz gerekir.

İlerleyen günlerde sizlere yeni ve farklı oya modellerini göstermeye devam edeceğim. Çeyiz hazırlıkları yapanlar burada yer alan modellere göz atarak çok şık oya modelleri yapabilirler.

Kum boncuk oyası yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu