SEVGİ ÇİÇEĞİ ŞAL VE YELEK ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Şal veya yeleklerde kullanılabilecek şık bir örgü modeli yapımı

Bugün sizlere şal ve yelek yapımında kullanabileceğiniz çok şık ve gösterişli bir model göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını video ile sunacağım bu modelin adı sevgi çiçeği örgü modeli olarak geçmekte.

Şal ve yelek modeli yapımında kullanılabilecek olan bu model 10 ve katları üzerine kuruluyor. Burada modelin görünmesi için kullanılabilecek en iyi ip angora ipler. Burada da modelin yapımı için simli bir angora ip kullanılmış ve model çok şık olmuş.

Şiş olarak ise çok ince olmayan 3,5 numara bir şiş kullanılmış. Video içerisinde şiş kalınlığından özellikle bahsediliyor. Buna özellikle dikkat etmelisiniz.

Şal ve yelek yapımı için kullanabileceğiniz bu modeli isterseniz önce lastik yapıp daha sonra üzerine modeli kurabilirsiniz. Ama burada modelin yapımına direk başlanmış ve çok şık durmuş. Şal yaparken bu şekilde direk model kurulumuna başlanırsa bence daha güzel olur.

Sevgi çiçeği örgü modeli görüntüsü ile dikkat çeken bir model. Özellikle çeyizleriniz için hazırlık yapıyorsanız bu model ile şal ve yelekler yapabilirsiniz. Hatta aynı modelden hem şal hem de yelek yaparsanız güzel bir takım olmuş olur.

Angora iplerin hem simli ipleri hem de sade ipleri ile model çok şık duracaktır. Şiş örgüsü yapmayı bilen herkes burada verilen anlatıma dikkat ederlerse sorun yaşamdan bu modeli çıkartabilir ve harika bir örgü işi yapabilirler.

Sevgi çiçeği örgü modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu