SERUM HALKA TIĞ OYASI MODELİ YAPIMI

Serum halkası ile yapılan şık bir tığ oyası modeli

Daha önce sizlerle farklı tığ oyası modellerinin yapım aşamalarını paylaştım. Birçok oya modelinde serum halkaları kullanılarak tığ oyası modeli yapımını gördük. Bugün göstereceğim tığ oyası modelinin de ana malzemesi serum halkaları olacak.

Serum halka tığ oyası modeli olarak adlandırılan bu tığ oyası modelinde serum halkalarından en küçüğün bir boy büyüğü kullanılmış. Yaklaşık olarak burada kullanılan halkanın ölçüsü 4 mm’lik bir ölçü.

Burada kullanılan ipler Leylak markalı ipler. Pembe renkteki ipin numarası 316, yeşil renkteki ip 700 numara, mavi renkteki ip ise turkuaz renk olarak geçmektedir. Siz bu renklerin dışında yazma içerisinde bulunan renklerdeki ipleri de tercih edebilirsiniz.

Serum halka tığ oyası yapılırken öncelikle yazma kenarına yeşil ip ile tığ batısı yapılmış. Daha sonra yapılan bu tığ batısı üzerine yine yeşil ip ile halkaların dibindeki kısımlar yapılmış. Burası yapılırken de kullanılacak olan halkalar yeşil ip ile buraya sabitlenerek etrafı doldurulmuş.

Bu şekilde yazma kenarına halkalar geçirildikten sonra renkli ipler ile halkaların etrafı doldurulmuş. Burada halkaları yerleştirirken aradaki boşluklara dikkat etmelisiniz. Bunun için ise videoda verilen anlatıma dikkat edilerek sizlere sunulan detaylara dikkat edin.

Derya Hanım her zaman olduğu gibi bu oya modelinin anlatımında da çok güzel bir anlatım yapmış. Burayı takip ederseniz zorlanmadan modelin yapımını öğrenebilirsiniz.

Serum halka tığ oyası modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. SERUM HALKA TIĞ OYASI MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    SERUM HALKA TIĞ OYASI MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak SERUM HALKA TIĞ OYASI MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.